הנחייה קבוצתית 

"לא כל אדם יכול לעמוד בקומה זקופה יחידי בפני רוחות וסערות. רוב בני האדם אינם עומדים זקופים אלא כשהם עומדים צפופים, נתמכים איש ברעהו". (א.ד. גורדון)

לעבודה בקבוצה יש ערך מוסף ומיוחד; היתרון של עבודה ושותפות עם קבוצת השווים, התמיכה וההזנה ההדדיים הינם יקרי ערך ומובילים לתוצאות מהירות אשר באות לידי ביטוי מיידי ומעשי בשטח.

מעבר לכך, חלק מהקשרים הנרקמים במהלך העבודה בקבוצה, נמשכים גם אחרי שהקבוצה מפסיקה לעבוד ומהווים רשת תמיכה משמעותית, לעתים לאורך שנים. 

אחת הפעולות הראשונות שלקחתי על עצמי עם התנדבותי לפעילות בארגון אסט"י, היא לפתוח קבוצת תמיכה. בקבוצה זו רכשתי כמה חברות אמיתיות, אשר מלוות את חיי מזה כעשרים שנה ואני לא מסוגלת לתאר לעצמי את התמודדות שלנו בלי תמיכה הדדית זו. 


כמנחה של קבוצות, אני רואה מחוייבות מקצועית ואישית לייצר מרחב בטוח לעבודה
אמיתית בתוך הקבוצה.
לייצר מקום, בו תרגישו אומץ לשתף ומספיק בטוחים כדי לשקף.
האחריות שלי היא להביא לכם את התכנים ולהניע את התהליכים. ומכאן והלאה -
העבודה וגם הסיפוק הם שלכם !


מתוך משובים של משתתפי הקבוצות
"תודה על הנכונות להקשיב ולענות, על הרצון העז לתרום ולשתף, על היכולת לצרף ביחד משפחות עם צרכים דומים, אך בכל-זאת שונים במקומות רבים – ולהביא אותנו לשיח משמעותי ולשיתוף".

רשימת סדנאות:
סיפור חסידי על כוחה של קבוצה
רב אחד שאל את אלוהים מה ההבדל בין גיהנום לגן עדן.
"בוא, ואראה לך מה זה גיהנום", אמר אלוהים לרב, והוביל אותו לחדר. בחדר ישבה קבוצת אנשים מורעבים ומיואשים מסביב לשולחן גדול ועגול.
במרכזו של השולחן עמדה קערה מלאה בתבשיל מהביל וריחני בכמות גדולה ונדיבה, אולם, אף אחד מהיושבים סביב השולחן לא הצליח לאכול...
כל סועד אחז בכף בעלת ידית ארוכה מספיק כדי להגיע לקערה ולאסוף מהתבשיל מלוא הכף אולם, אותה כף היתה ארוכה מדי על מנת להביא את
האוכל אל פי הסועדים. וכך, ישבו הסועדים סביב השולחן, רעבים ומיואשים... 

"ועכשיו, בוא ואראה לך מה זה גן העדן", אמר אלהים, והוביל את הרב לחדר אחר. גם בחדר השני ישבה קבוצת אנשים שמחים ושבעים מסביב לשולחן גדול ועגול. גם בחדר השני, כל סועד אחז בכף בעלת ידית ארוכה מספיק כדי להגיע לקערה ולאסוף מתבשיל מלוא הכף, אך ארוכה מדי על מנת להביא את האוכל אל פי הסועדים. אבל בחדר זה שררו שמחה ואחווה, כל הסועדים היו שמחים ומרוצים מרוב נחת.
"איך זה יכול להיות"? שאל הרב בתמיהה... "אותו החדר, אותו השולחן, אותן הכפות ומה?...
"
"הדבר פשוט מאד", ענה לו אלהים, "האנשים בגן העדן הזה למדו להאכיל איש את חברו!"
 
ענת אימבר         ווצאפ בלבד:  055-8828331        tsaisrael@gmail.com     |     תנאי השימוש באתר
לייבסיטי - בניית אתרים