מאמרים וכתבות 

   
 
הטיקים, תסמונת טוראט ו-AD(H)D
ילדים ומבוגרים המאובחנים עם הפרעת קשב וריכוז מציגים לעיתים תנועות לא רצוניות, קצרות המופיעות לסירוגין, טיקים. מה הם הטיקים ותסמונת טוראט? מה חשוב לדעת עליהם? כיצד מטפלים בהם כאשר הם מופיעים במקביל להפרעת קשב וריכוז (ADHD).
   ענת אימבר | 31.8.2015


 

החיבוק והסיפוק שבאיפוק: הורות לילדים עם ADHD
ההתמודדות עם האימפולסיביות היא אחד הקשיים העיקריים, שמציגים הורים ומורים לילדים עם הפרעת קשב המשתתפים בסדנאות ובקבוצות. "אם רק הייתי יודע ללמד את הילד שלי איך להתאפק לפני שהוא אומר למורה מה הוא ב-ד-י-ו-ק חושב עליה...  אבל לי בעצמי כל-כך קשה להתאפק"...
   ענת אימבר | 22.7.2015


 

מיתוסים בזוגיות, אהבה והתאהבות
מהי התאהבות ? התאהבות – התאווה, היא ה"פתרון" של הטבע, אשר גורם לנו לעזוב את בית הורינו ולחפש בן זוג והיא קשורה להתפרצות של טסטוסטרון. האהבה הרומנטית, אשר באה בהמשך - קשורה לשינויים בכמות של חומרים המופרשים במוח. מבחינה ביו-כימית זה דומה להפרעה פסיכיאטרית.
   ענת אימבר | 23.12.2012


 

האם עליי לספר ?
"האם עלי לספר לבן/בת זוגי כי אני לוקה בתסמונת טוראט?" או "האם עלי לספר למורה/לשכן/למשפחה המורחבת כי ילדי סובל מתסמונת טוראט?" הן מסוג השאלות השכיחות ביותר בהן אנו נתקלים במהלך עבודתנו מול החברים. ובכן, גם כאן התשובה אינה חד-משמעית ויש לבחון אותה מהיבטים שונים. 
   ענת אימבר


 

תסמונת טורט: האדם שמעבר ל"טיקים"
אם תתאמצו, תוכלו בוודאי להיזכר בחבר, בשכן או בבן משפחה שנוטה לבצע לעתים תנועות בלתי רצוניות - טיקים. למצב הזה, במקרים מסוימים, יש שם - תסמונת טורט, שמוגדרת כמצב רפואי נוירו־התפתחותי אשר מופיע בילדות, ומאפייניו העיקריים הם תנועות וקולות לא רצוניים. 
   ענת אימבר | 11.6.2015


 

הדרך לשותפות מנצחת בהורות מיוחדת
מהי תקשורת ומה משמעותה במערכות יחסים? מה אנו מרגישים כשלא מקשיבים לנו? מה מפריע לנו להקשיב? והכי חשוב - מדוע קשה להקשיב בזוגיות?
   ענת אימבר | 6.12.2012


 

ביה"ס אסר על תלמיד עם תסמונת טורט לצאת לטיול השנתי
תיכון "אורט חולון" אסר על תלמיד כיתה ז', הלוקה בתסמונת טורט, להשתתף בטיול השנתי, אלא אם אמו תלווה אותו. המנהלת: "התנהגותו מצריכה השגחה אישית וצמודה". האם: "הוא ילד חברותי ופיקח, למה לעשות לו את זה?"
   טלי בנדו לאופר | 19.3.2012


 
 

מאותגרים טלוויזיונית: בעלי המוגבלות בתוכניות הריאליטי

יותר ויותר תוכניות ריאליטי ברחבי העולם משבצות בעלי מוגבלויות כמתחרים. בקשת מתעקשים שמשתתפי "האח הגדול", שאחד מהם כבד שמיעה והשני לוקה בתסמונת טורט, נבחרו בזכות אישיותם. האם התופעה הטלוויזיונית הזאת משפרת את יחס החברה לבעלי לקויות או דווקא להיפך ?

  רותה קופפר | 2.12.2009 


 

מהדורה מוגבלת
דמותו של יהורם גאון ככתב חולה טורט העלתה את חמתם של אנשי "אסט"י", שדורשים במכתב לרשות השנייה להעלים את הדמות הפוגענית לכאורה ומאיימים בצעדים משפטיים.

   לי-אור אברבך | 17.12.2008 
 
 
 
 


 
  

  


 
 
ענת אימבר         טלפון :  050-5932062          imber.anat@gmail.com     |     תנאי השימוש באתר
לייבסיטי - בניית אתרים